עורך דין לזכיינות

זכיינות היא מודל עסקי שבו בעל עסק מעניק לזכיין את הזכות להשתמש בסימני המסחר, השמות המסחריים והמודל העסקי שלו בתמורה לתשלום.

 

זכיינות יכולה להיות דרך מצוינת עבור יזמים להתחיל בעסק עם תמיכה של מותג מצליח. עם זאת, חשוב לעבוד עם עורך דין המתמחה בזכיינות על מנת לוודא שהזכיין מבין היטב את תנאי הסכם הזיכיון שלו וכי זכויותיו נשמרות ככל האפשר.

 

עורך דין שמייצג זכיינים ורשתות מלווה בכל ההיבטים הכרוכים בהקמה וניהול סניף או רשת ובכלל זה בניהול מו"מ ובחתימת הסכם זיכיון, התקשרות בחוזה שכירות עבור העסק, בדיקת כל ההסכמים הקשורים לפעילות העסקים של העסק, גביית חובות וייצוג בערכאות השיפוטיות. 

 

עורך דין זכיינות יכול לעזור לזכיין במגוון משימות, ובכלל זה:

 

ניהול משא ומתן על הסכם הזיכיון: הסכם הזיכיון הוא המסמך החשוב ביותר בכל יחסי זכיינות. הוא קובע את התנאים וההתניות של מערכת היחסים, לרבות העמלות שעל הזכיין לשלם (בדרך כלל תמלוגים כאחוזים מהפדיון), התחייבויות הזכיין לנותן הזיכיון ותהליך סיום הזכיינות. עורך דין לזכיינות יכול לעזור לך לנהל משא ומתן על הסכם הוגן ושוויוני המגן על האינטרסים שלך. מדובר בהסכם נרחב אשר עוסק גם בתנאים להקמת הסניף ובתנאים הנלווים להפעלת הסניף, ההסכמות בנוגע לשיפוץ העסק, הבטחונות הנדרשות מהזכיין, ההתחייבות של הזכיין להשיג את כל הרישיונות והאישורים הנדרשים לפי דין לצורך הפעלת העסק, הגבלות על רכישת חומרי גלם מספקים מסוימים וכיוצא בזה. 

 

מתן ייעוץ משפטי שוטף: לאחר שהתקשרתם בהסכם זכיינות עם נותן הזיכיון, ייתכן שיהיה עליכם לפנות לייעוץ משפטי מעת לעת. לדוגמה, ייתכן שהזכיין יידרש לעזרה במחלוקות עם נותן הזיכיון לגבי שינויים בהסכם הזיכיון או סיום הסכם הזיכיון. עורך דין לזכיינות יכול לספק לך ייעוץ וייצוג משפטי שוטף כדי לעזור לך לנווט בעולם המורכב של זכיינות. 

 

זכיינות יכולה להיות דרך מצוינת לפתוח עסק. עם זאת, חשוב לעבוד עם עורך דין המתמחה בזכיינות על מנת לוודא שאתה מבין את תנאי הסכם הזיכיון שלך וכי זכויותיך מוגנות.

עורך דין נדלן ומקרקעין  אוהד שפק
עורך דין נדלן ומקרקעין אוהד שפק

עו"ד שפק, מייסד המשרד, מומחה בנדל"ן ובמיסוי מקרקעין ומלווה עסקאות נדל"ן מורכבות בישראל, באירופה ובארה"ב.
מרצה בפורומים מקצועיים ומפרסם מעת לעת מאמרים וטורי דעה בעיתונות הישראלית ובעיתונות הזרה.
ממייסדי עמותת משמר הדמוקרטיה הישראלית, הפועלת משנת 2019 לקידום עקרונות וערכים דמוקרטיים.
מייצג יזמים ובעלי דירות בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, מייצג זוכים וקבוצות זוכים בפרויקטים של מחיר למשתכן ומתמחה בנושאי ירושה, צוואות ועיזבונות. לפרטים ושאלו מוזמנים לצור קשר.
כתובות המשרד: ירושלים רחוב קרן היסוד 34.
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט - קומה 33).
טלפון: 02-6775435

תוכן עניינים

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן