גילוי מרצון חוזר

תוכן עניינים

במטרה לעודד נישומים שביצעו עבירות מס והגישו דיווחים כוזבים, נמנעו מלדווח והעלימו מס לתקן את דיווחיהם כך שישקפו נתוני אמת רשות המסים צפויה להודיע בזמן הקרוב על חידוש הוראת השעה בנוגע לנוהל גילוי מרצון. 

 

נוהל גילוי מרצון 

 

על פי הוראות נוהל זה – אשר הופעל בפעם האחרונה בשנת 2019 – בכפוף לעמידה בתנאים מסוימים, באפשרות נישומים להצהיר אודות הכנסות שלא דווחו על ידם לרשויות המס ולשלם את המס הנגזר מהן.

 

למעשה, הנוהל נועד לתמרץ נישומים להגיש דיווחי אמת ולחזור בהם מהדיווחים הכוזבים שהגישו בעבר/מהעלמות המס, לאור התחייבות רשות המיסים כי יישום הנוהל יעשה בתיאום מלא עם פרקליטות המדינה, כך שלא יינקטו הליכים פליליים ולא יוטלו קנסות נגד נישום שייבצע גילוי מרצון. תחת זאת,  רשות המיסים והן פרקליטות המדינה יסתפקו בתיקון הדיווח הכוזב ובתשלום מס כדין על ידי הנישום כמתחייב מהגילוי והדיווח המתוקנים שיבוצעו על ידו.

 

החלטת רשות המיסים להפעיל את הנוהל מחדש נעשתה במטרה להגדיל את הכנסות המדינה ממיסים בהיקף של מיליארדי שקלים ובכך לצמצם את הגירעון הצפוי.


נזכיר כי התנאים להליך גילוי מרצון צפויים להיות דומים לנהלים שפורסמו בעבר, ובכלל זה לכלול, כל הנראה, בין היתר:


– שהגילוי מרצון על-ידי המבקש יהיה גילוי מלא וכנה.

– כי אין חקירה ובדיקה כגד המבקש או בן/בת זוגו וחברות שבשליטת מי מהם. 

– אם קיים מידע הקשור לבקשה לגילוי מרצון ברשויות שלטוניות כלשהם, באמצעי התקשורת, בכתבי בית דין או בפרוטוקולים או בכל מסמך של הליכים אזרחיים ופליליים בערכאות שיפוטיות בישראל או בחו"ל – רשות המסים רשאית שלא לאשר בקשה לגילוי מרצון. 


כמו כן, בנוהל הקודם ניתנה אפשרות למבקש להגיש בקשה אנונימית כאשר ראוי להזכיר כין בין עורך הדין לבין המבקש לקיים הליך גילוי מרצון קיים חיסיון עורך דין-לקוח. 

 

עורך דין נדלן ומקרקעין  אוהד שפק
עורך דין נדלן ומקרקעין אוהד שפק

עו"ד שפק, מייסד המשרד, מומחה בנדל"ן ובמיסוי מקרקעין ומלווה עסקאות נדל"ן מורכבות בישראל, באירופה ובארה"ב.
מרצה בפורומים מקצועיים ומפרסם מעת לעת מאמרים וטורי דעה בעיתונות הישראלית ובעיתונות הזרה.
ממייסדי עמותת משמר הדמוקרטיה הישראלית, הפועלת משנת 2019 לקידום עקרונות וערכים דמוקרטיים.
מייצג יזמים ובעלי דירות בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, מייצג זוכים וקבוצות זוכים בפרויקטים של מחיר למשתכן ומתמחה בנושאי ירושה, צוואות ועיזבונות. לפרטים ושאלו מוזמנים לצור קשר.
כתובות המשרד: ירושלים רחוב קרן היסוד 34.
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט - קומה 33).
טלפון: 02-6775435

השאר תגובה

תוכן עניינים

אודות

המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד :
ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט – קומה 33).

צרו קשר

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן