דירה מקבלן – השלמת הבנייה

עו"ד אוהד שפק
עו"ד אוהד שפק

תקנות ממשלתיות חדשות מסדירות את התנאים להשלמת הבנייה ומסירת הדירות לרוכשים.

 

החל מיום 1 באפריל 2021 ייכנסו לתוקף תקנות ממשלתיות עליהן חתם שר השיכון, יעקב ליצמן, אשר קובעות בדיוק מתי דירת מגורים תוגדר כדירה שבנייתה הושלמה וכן מגדירות את אופן מסירת הדירות לידי הרוכשים.

 

התקנות החדשות – שנקראות תקנות המכר (דירות) (הבטחת השקעות של רוכשי דירות)(דרכי הוכחה בדבר השלמת בנייתה של דירה ומסירת חזקה בדירה), תשפ"א-2021 – אמורות לספק מימד של ודאות לעניין קריטי בהליך רכישת הדירה, שהוא מעמד מסירת הדירה לידי הרוכשים.

 

התקנות קובעות כי דירת מגורים תיחשב כאילו בנייתה הושלמה אם יתקיימו כל התנאים הבאים: (א) הרשות המקומית הנפיקה לגבי הדירה או לגבי הבניין שהדירה היא חלק ממנו תעודת גמר או אישור אכלוס (ב) החברה המוכרת (היזם או הקבלן) חיברה את הדירה לתשתית חשמל קבועה או זמנית, ואישור על החיבור התקבל מחברת החשמל או מהרשות המקומית (ג) החברה המוכרת חיברה את הדירה לתשתית מים קבועה או זמנית ואישור על החיבור התקבל מתאגיד המים העירוני או מהרשות המקומית.

 

כמו כן, התקנות קובעות כי הדירה תימסר כאשר המוכר והקונה או נציגיהם נמצאים יחד בדירה אלא אם נקבע אחרת בהסכם ביניהם. 

 

התקנות יחולו על פרויקטיי בנייה שכל חוזי המכר לגבי דירות בפרויקט נחתמו לאחר 1 באפריל 2021. 

השאר תגובה

אודות

המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד :
ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט – קומה 33).

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Open chat
דילוג לתוכן