הטבות במיסוי מקרקעין – 24 חודשים במקום 18 חודשים

עו"ד אוהד שפק
עו"ד אוהד שפק

הוראות חוק מיסוי מקרקעין מאפשרות למשפרי דיור – כלומר מי שרוכש דירת מגורים במקום הדירה שברשותו – לרכוש את הדירה החלופית ועדיין ליהנות מתשלום מס רכישה לפי מדרגות של דירה יחידה.

 

כלומר, תא משפחתי אשר ברשותו דירת מגורים ורוכש דירה נוספת, יוכל לשלם מס רכישה מופחת לפי מדרגות דירה יחידה, על אף שברשותו יהיו 2 דירות, וזאת בתנאי שימכרו את דירתם הקיימת תוך התקופות שנקבעו בחוק ובהתאם לשאר הוראות החוק.

 

באותו אופן, תא משפחתי זה יהיה זכאי לפטור ממס שבח בגין דירה יחידה (בכפוף להוראות החוק) עבור דירתם הישנה, על אף שבעת מכירת הדירה הראשונה – יהיו ברשותם שתי דירות.

 

הוראות החוק קובעות כי רוכש דירת מגורים חדשה יהיה זכאי בגין רכישת הדירה החדשה למדרגות מס רכישה של דירה יחידה, ובלבד שימכור את דירת המגורים שלו תוך 18 חודשים מיום שקנה את הדירה השנייה או אם מדובר בדירת קבלן – תוך 12 חודשים מיום שדירת הקבלן הייתה ראויה למגורים ונמסרה לחזקתו.

 

כך, באופן זהה גם למס שבח – המס המוטל על הרווח שנצבר למוכר בגין מכירת הדירה – רשות המסים תראה במוכר כמוכר דירה יחידה אם ימכור את דירתו הישנה תוך 18 חודשים מיום רכישת הדירה החדשה או אם מדובר בדירת קבלן, אז תוך 12 חודשים מיום שדירת הקבלן הייתה ראויה למגורים ונמסרה לחזקתו.

 

החל מיום 07.07.2021 – כלומר על עסקאות שיבוצעו מ-7 ביולי 2021 – תקופת 18 החודשים תשתנה ל-24 חודשים.

השאר תגובה

אודות

המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד :
ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט – קומה 33).

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Open chat
דילוג לתוכן