הסכם ארגון

תוכן עניינים

כדי לממש ולהוציא לפועל באופן מיטבי פרוייקט התחדשות עירונית, בעלי הדירות בבית משותף ממנים "מארגן" – חברה המתמחה במתן שירותי ארגון פרוקטים של התחדשות עירונית, שתפקידה לתכלל, לקדם וללוות את הפרויקט בכל שלביו. היקף שירותי הארגון ותנאיו נקבעים במסגרת "הסכם ארגון" עליו חותמים בעלי הדירות והמארגן – אשר צריך לכלול את פרטי המארגן, הבהרה כי התמורה שיקבל בעל דירה תיקבע במסגרת הסכם שייחתם עם יזם ולא במסגרת ההסכם עם המארגן, ההתחייבויות של המארגן כלפי בעלי הדירות לאיתור יזם ולביצוע פעולות שיגרמו לבעלי הדירות להתקשר בהסכם עם יזם ועוד. המארגן והסכם הארגון כפופים להוראות חוק התחדשות עירונית (הסכמים לארגון עסקאות), תשע"ז-2017.

 

חובת מארגן

 

לפני שנחתם הסכם ראשון לארגון עסקת התחדשות עירונית עם בעל דירה בבניין, על המארגן לכנס את כל בעלי הדירות ולהסביר להם על הסכם הארגון. עליו לפרט לבעלי הדירות את מהות הסכם הארגון ואת עיקרי החוק החלים על ההסכם, עליו לגלות אם הוא פועל מטעמו של יזם המעוניין לבצע פרויקט פינוי בינוי או תמ"א 38, על המארגן להציג מידע אם בעל דירה בבניין או בבניינים פועל מטעמו כדי לקדם את ההסכם מול שאר בעלי הדירות ועוד.  

 

שירותי ארגון

 

במסגרת שירותי הארגון פועל המארגן מול הגורמים השונים והרלוונטיים בפרוייקט לרבות: היזם ודירי הבית המשותף.

 

שירותי הארגון כוללים בין היתר: בדיקת היתכנות של הפרוייקט בפן המשפטי, הכלכלי, והאדריכלי והאפשרויות הראליות למימושו; מיפוי, ארגון וגיבוש בעלי הדירות והנעתם לפעולה ולקידום הפרויקט; קשר רציף הכולל עריכת  והשתתפות בפגישות ושיחות עם גורמים מקצועיים ודיריים במהלך שלביו השונים של הפרוייקט. כמו כן, סיוע באיתור בעלי המקצוע הנחוצים; סיוע מפתרון קשיים מול היזם ומול דירים סרבנים; מעקב ופיקוח על לוחות הזמנים לבצוע הפרוייקט, דיווח תקופתי ורציף על מצב התקדמות הפרוייקט  ועוד.

עורך דין נדלן ומקרקעין  אוהד שפק
עורך דין נדלן ומקרקעין אוהד שפק

עו"ד שפק, מייסד המשרד, מומחה בנדל"ן ובמיסוי מקרקעין ומלווה עסקאות נדל"ן מורכבות בישראל, באירופה ובארה"ב.
מרצה בפורומים מקצועיים ומפרסם מעת לעת מאמרים וטורי דעה בעיתונות הישראלית ובעיתונות הזרה.
ממייסדי עמותת משמר הדמוקרטיה הישראלית, הפועלת משנת 2019 לקידום עקרונות וערכים דמוקרטיים.
מייצג יזמים ובעלי דירות בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, מייצג זוכים וקבוצות זוכים בפרויקטים של מחיר למשתכן ומתמחה בנושאי ירושה, צוואות ועיזבונות. לפרטים ושאלו מוזמנים לצור קשר.
כתובות המשרד: ירושלים רחוב קרן היסוד 34.
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט - קומה 33).
טלפון: 02-6775435

השאר תגובה

תוכן עניינים

אודות

המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד :
ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט – קומה 33).

צרו קשר

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן