מחיר מטרה 2.1

עו"ד אוהד שפק
עו"ד אוהד שפק

בתחילת ספטמבר 2021 אישרה מועצת מקרקעי ישראל את תוכנית מחיר מטרה 2.1, שלמעשה תחליף את תכנית מחיר למשתכן שהתקצוב עבורה הסתיים באמצע שנת 2020.  

 

התוכנית החדשה, גרסה 2 של מחיר מטרה, נועדה כדי להפוך 60% ממכרזי הקרקעות באזורי ביקוש ו-65% ממכרזי הקרקעות בפריפריה לדיור בר השגה. התוכנית החדשה נועדה, אמנם באופן לא רשמי, להתמודד עם עליית מחירי הדיור החדה בשנה האחרונה – 9.2% ב-12 החודשים האחרונים כאשר באיזורי הביקוש העלייה אף גבוהה יותר, למעלה מ-10%.

 

באילו איזורים תחול התוכנית?

 

פרטי התכנית חושפים כי היא עתידה להתבצע בכל הערים בישראל בהן המחיר למ׳׳ר דירתי ממוצע הינו עד 20,000 ש׳׳ח ללא מע׳׳מ. בנוסף לכך, התכנית תתקיים גם באזורים בעלי הגדרות שונות כיישובים שדירוגם במדד הכלכלי-חברתי עומד על 4 ומטה. זאת בנוסף לאזורים בהם ערך הקרקע ללא פיתוח, לפי הערכת שמאי, הינו מתחת ל100,000 ש׳׳ח, ואזורים בהם גרים מיעוטים ובעלי עדיפות לאומית.  רשימת הרשויות המשתתפות בתוכנית מעוגנת בקובץ החלטות של מועצת מקרקעי ישראל.

 

מהי מסגרת ההנחה הצפויה?

 

ההנחה תהיה בגובה של עד 20% ממחיר הדירה הכולל ועד 300 אלף ש׳׳ח אשר יעודכנו בהתאם לשינויים במדד המחירים לצרכן.

זכאים לתוכנית?

תנאי הזכאות לתוכנית הורחבו, הן לתושבים מקומיים באמצעות העדפת בני המקום בהגרלות והן עבור אנשים עם מוגבלויות. תנאי הזכאות מופיעים באתר של משרד הבינוי והשיכון ויש להוציא תעודת זכאות כפי שהיה בפרויקטי דיור קודמים. 

 

מחיר מטרה 2.1 מול מחיר למשתכן?

 

נדמה כי אין מניעה להשתתף בהגרלות של מחיר למשתכן וגם בהגרלות של מחיר מטרה 2.1. צריך לזכור שנכון להיום אין מכרזים חדשים בפרויקט מחיר למשתכן, וכי בעקבות הכרזת מועצת מקרקעי ישראל על התוכנית החדשה, הצפי הוא כי בחודשים הקרובים נראה מכרזים חדשים יוצאים לשוק במסגרת מחיר מטרה 2.1.

 

מענק בתוכנית

 

זכאי התוכנית שירכשו דירה באיזורים המוגדרים כאיזורי עדיפות לאומי יקבלו מענק קבוע בגובה 40,000 ₪.

 

השאר תגובה

אודות

המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד :
ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט – קומה 33).

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Open chat
דילוג לתוכן