עתירה לבג"צ בדרישה לפסול את חוק הלאום / כל הזמן

עו"ד אוהד שפק
עו"ד אוהד שפק

עתירה לבג"ץ בדרישה לפסול את חוק הלאום / כל הזמן, 01.01.2019

 

בשם התנועה לטוהר המידות, הגישו עו"ד יובל יועז, עו"ד שמואל שנהר ועו"ד אוהד שפק עתירה לבג"צ בדרישה לבטל את חוק יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי בשל תוכנו המנוגד לאחד מעקרונות היסוד של שיטת המשפט הישראלית – עקרון השוויון, שהוא עיקרון המהות של המשטר הדמוקרטי, וכן נוכח סתירתו את הוראות סעיף 11 לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו.

 

לחילופין, מבקשת העתירה כי ממשלת ישראל והכנסת יסבירו מדוע לא ייכלל סעיף בחוק הלאום, אשר יקבע כי כל אזרחי המדינה הם שווים ובעלי זכויות שוות, שיאזן את כל האמור בחוק ויאפשר להשאיר את חוק הלאום על כנו. 

 

בעתירה נטען כי הרשות המחוקקת, האוחזת בסמכות מכוננת, שקלה אינטרסים פוליטיים קצרי טווח ולא בחנה באופן מושכל וכולל את חוק היסוד, לאור ערכי היסוד שעליהם מושתתת מדינתנו, כמדינה יהודית ודמוקרטית. בכך, פגעה הכנסת בערכי היסוד של השיטה שעליה מושתת משטרה של מדינת ישראל. 

 

מסע העתירה מוביל למסקנה כי הרשות המכוננת הוציאה מעל ידה דבר חקיקה מסוכן, הפוגע ועתיד לפגוע בעקרונות יסוד של משטרנו, ועל בית המשפט העליון להגן על הריבון, הוא העם, להציב גבולות לסמכות המכוננת שבאמתחת הרשות המחוקק ולבטל את חוק הלאום, שנולד וחי בחטא או לחילופין, לקבוע כי ללא הכנסת עיקרון השוויון לחוק היסוד לא יוכל החוק לעמוד.

לכתבה בכל הזמן – לחצו כאן.

לנוסח המלא של העתירה – לחצו כאן.  

 

השאר תגובה

אודות

המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד :
ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט – קומה 33).

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן