עתירה לבג"צ – הרכבת ממשלה והסכם קואליציוני / הארץ, Ynet

עו"ד אוהד שפק
עו"ד אוהד שפק

בשם עמותת משמר הדמוקרטיה הישראלית הגיש משרדנו עתירה לבג"צ בדרישה למנוע את הטלת מלאכת הרכבת הממשלה על חבר כנסת שהוגשו נגדו כתבי אישום בגין עבירות חמורות. העתירה טוענת גם שההסכם הקואליציוני בין בנימין נתניהו לבנימין גנץ הוא בלתי חוקי ודינו בטלות.

בשם משמר הדמוקרטיה הישראלית וביחד עם עמותת חוזה חדש, הגיש משרדנו עתירה לבג"צ בטענה כי נשיא המדינה אינו יכול לתת את מנדט הרכבת הממשלה לחבר כנסת שהוגשו נגדו כתבי אישום בגין עבירות חמורות של שחיתות. כמו כן, נטען כי ההסכם הקואליציוני אינו חוקי ודינו להתבטל.

 

זאת, בין היתר, בשל הפקעת סמכות הכנסת לחוקק חוקים שאינם קשורים לקורונה; הקפאת מינויים בכירים בשירות המדינה; דחיקת האופוזיציה מהוועדה לבחירת שופטים ומראשות ועדות הכנסת; שינוי כללי הבחירות באופן רטרואקטיבי; קביעת ערבויות וביטחונות ליישום ההסכם באופן בלתי חוקי; עשיית שימוש לרעה בסמכות הכנסת לכונן חוקי יסוד, שמשמעותם שינוי סדרי המשטר; ופגיעה בעצמאות השפיטה ובהפרדת הרשויות, ביצירת מנגנון אוטומטי לפיזור הכנסת במקרה של פסק דין הפוסל את נתניהו מלכהן כראש הממשלה. העותרות ביקשו מבית המשפט לקיים דיון דחוף ולקבוע הרכב מורחב לעתירות.

צוות עורכי הדין המייצגים את שתי העמותות בעתירה כולל את עו"ד יובל יועז, דורון ברקת, אוהד שפק ואביגדור פלדמן.

 

לכתבה בעיתון הארץ – לחצו כאן.

 

לכתבה ב-Ynet – לחצו כאן.

 

לקריאת העתירה שהוגשה – לחצו כאן.

 

לקראת התוספת לעתירה בדבר ההסכם הקואליציוני – לחצו כאן

השאר תגובה

אודות

המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד :
ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט – קומה 33).

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Open chat
דילוג לתוכן