רכישת דירה יד שניה

תוכן עניינים

משרדנו מלווה על דרך קבע חברות ואנשים פרטיים הרוכשים דירה יד שנייה ברחבי ישראל, ומייצג אותם משלב בחינת הדירות ועד לקבלת החזקה ורישום הזכויות על שם הרוכשים.

 

הייצוג המשפטי של רוכשי דירה יד שניה מתחיל בביצוע תחקיר מלא של הרוכש לגבי הפרטים שסוכמו עם המוכר – התמורה בגין הדירה, לוח התשלומים, מועד המסירה, מיטלטלין שיישארו בדירה, משכנתא שצפוי הרוכש לקחת ועוד.

 

כמו כן, אנו מבצעים הערכה של גובה המיסוי בעסקה ומבצעים בדיקות אישיות וכלכליות של המוכרים – זיהוי הצדדים, בדיקה במרשם פושטי הרגל, בדיקה במרשם החייבים המוגבלים בהוצאה לפועל, בדיקת לקוחות וחשבונות מוגבלים בבנק ישראל, בדיקה אם יש בני זוג שאינם רשומים כבעלי הנכס, יורשים שאינם רשומים וכיוצא בזה.

 

במסגרת הבדיקה המשפטית, משרדנו מבקש לקבל אישורי זכויות או נסחי רישום עדכניים ומסמכי בית משותף או הסכמי שיתוף ותשריטים, וכן חוזה חכירה בתוקף אם רלוונטי.  אם הדירה יד שנייה מושכרת, משרדנו יבחן גם את הסכם השכירות ואת הערבויות שניתנו מהשוכרים.

 

אם מדובר ברכישת דירה יד שנייה מבעלים שהם חברות גוש חלקה או קרקעות ירדניות או חכירה פרטית ל-999 שנים יש לכך התייחסות פרטנית.

 

יש לזכור כי לעתים יש צורך בהסדרת המרשם – עקב טעויות שבוצעו בתעודות הזהות, או מספרי דרכון שכבר אינם בתוקף, או אי הסדרת רישום ירושות או צווי קיום צוואה וכיוצא בזה.

 

משרדנו מלווה את הרוכשים בניהול מו"מ על הסכם הרכישה, מלווה את הרוכשים במעמד החתימה על הסכם הרכישה ונספחיו, רושם לטובת הרוכשים הערת אזהרה בגין הרכישה, ומדווח את הרכישה לרשות המסים.

 

במסגרת הייצוג, משרדנו מלווה את הקונים בכל ההיבטים המשפטיים הקשורים לנטילת משכנתא מן הבנקים בכדי לממן את רכישת הנדל"ן. אנו אחראים גם לרשום את הזכויות בנכס הנרכש על שם הקונים.

עורך דין נדלן ומקרקעין  אוהד שפק
עורך דין נדלן ומקרקעין אוהד שפק

עו"ד שפק, מייסד המשרד, מומחה בנדל"ן ובמיסוי מקרקעין ומלווה עסקאות נדל"ן מורכבות בישראל, באירופה ובארה"ב.
מרצה בפורומים מקצועיים ומפרסם מעת לעת מאמרים וטורי דעה בעיתונות הישראלית ובעיתונות הזרה.
ממייסדי עמותת משמר הדמוקרטיה הישראלית, הפועלת משנת 2019 לקידום עקרונות וערכים דמוקרטיים.
מייצג יזמים ובעלי דירות בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, מייצג זוכים וקבוצות זוכים בפרויקטים של מחיר למשתכן ומתמחה בנושאי ירושה, צוואות ועיזבונות. לפרטים ושאלו מוזמנים לצור קשר.
כתובות המשרד: ירושלים רחוב קרן היסוד 34.
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט - קומה 33).
טלפון: 02-6775435

השאר תגובה

תוכן עניינים
רכישת דירה יד שניה

אודות

המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד :
ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט – קומה 33).

צרו קשר

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן