רכישת דירה יד שניה

משרדנו מלווה על דרך קבע חברות ואנשים פרטיים הרוכשים דירה יד שנייה ברחבי ישראל, ומייצג אותם משלב בחינת הדירות ועד לקבלת החזקה ורישום הזכויות על שם הרוכשים.

 

הייצוג המשפטי של רוכשי דירה יד שניה מתחיל בביצוע תחקיר מלא של הרוכש לגבי הפרטים שסוכמו עם המוכר – התמורה בגין הדירה, לוח התשלומים, מועד המסירה, מיטלטלין שיישארו בדירה, משכנתא שצפוי הרוכש לקחת ועוד.

 

כמו כן, אנו מבצעים הערכה של גובה המיסוי בעסקה ומבצעים בדיקות אישיות וכלכליות של המוכרים – זיהוי הצדדים, בדיקה במרשם פושטי הרגל, בדיקה במרשם החייבים המוגבלים בהוצאה לפועל, בדיקת לקוחות וחשבונות מוגבלים בבנק ישראל, בדיקה אם יש בני זוג שאינם רשומים כבעלי הנכס, יורשים שאינם רשומים וכיוצא בזה.

 

במסגרת הבדיקה המשפטית, משרדנו מבקש לקבל אישורי זכויות או נסחי רישום עדכניים ומסמכי בית משותף או הסכמי שיתוף ותשריטים, וכן חוזה חכירה בתוקף אם רלוונטי.  אם הדירה יד שנייה מושכרת, משרדנו יבחן גם את הסכם השכירות ואת הערבויות שניתנו מהשוכרים.

 

אם מדובר ברכישת דירה יד שנייה מבעלים שהם חברות גוש חלקה או קרקעות ירדניות או חכירה פרטית ל-999 שנים יש לכך התייחסות פרטנית.

 

יש לזכור כי לעתים יש צורך בהסדרת המרשם – עקב טעויות שבוצעו בתעודות הזהות, או מספרי דרכון שכבר אינם בתוקף, או אי הסדרת רישום ירושות או צווי קיום צוואה וכיוצא בזה.

 

משרדנו מלווה את הרוכשים בניהול מו"מ על הסכם הרכישה, מלווה את הרוכשים במעמד החתימה על הסכם הרכישה ונספחיו, רושם לטובת הרוכשים הערת אזהרה בגין הרכישה, ומדווח את הרכישה לרשות המסים.

 

במסגרת הייצוג, משרדנו מלווה את הקונים בכל ההיבטים המשפטיים הקשורים לנטילת משכנתא מן הבנקים בכדי לממן את רכישת הנדל"ן. אנו אחראים גם לרשום את הזכויות בנכס הנרכש על שם הקונים.

עורך דין נדלן ומקרקעין  אוהד שפק
עורך דין נדלן ומקרקעין אוהד שפק

עו"ד אוהד שפק, מייסד המשרד, מומחה במקרקעין ובמיסוי נדל"ן ומלווה עסקאות מימון ונדל"ן בינלאומיות. עו"ד שפק משמש כיום כיושב ראש מחוז ירושלים של לשכת ארגוני העצמאים בישראל, וכחבר וכמייסד עמותת משמר הדמוקרטיה הישראלית, הפועלת משנת 2019 לקידום עקרונות וערכים דמוקרטיים בישראל ובכלל זה חיזוק עיקרון השוויון והפרדת הרשויות ומאבק לשיפור נורמות השלטון ולמיגור שחיתות שלטונית.
המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד: ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט - קומה 33).

השאר תגובה

תוכן עניינים
רכישת דירה יד שניה

אודות

המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד :
ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט – קומה 33).

צרו קשר

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Open chat
דילוג לתוכן