רכישת נדל"ן במסגרת מועדון צרכנות

עו"ד אוהד שפק
עו"ד אוהד שפק

שוק הנדל"ן למגורים רותח ועמו גם שוק המשכנתאות ששובר שיאים חדשים. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה דיווחה על עלייה נוספת של 0.6% במחיר דירות המגורים בישראל ביוני 2021, כך שהושלמה עלייה שנתית של 7.7% במחירי הדירות.

לצד העלייה במחירי דירות המגורים, חמש חברות הנדל"ן הציבוריות הגדולות בישראל, המחזיקות בפעילות עיקרית של ייזום בניה למגורים, השיאו למשקיעים שלהן תשואה ממוצעת של כ-36% מאז ינואר 2020.

שרי המשפטים והשיכון החליטו להסיר מחוק את ההסדרים את הסעיף המחייב את משכירי הדירות לדווח מדי שנה על הכנסותיהם מדמי השכירות, בין השאר בטענה שחובת הדיווח עלולה לגרום להעלאת דמי השכירות, שכן העלויות עשויות להתגלגל על השוכרים.

בנק ישראל מנסה במקביל לצמצם את הביקושים ופועל להגביל רוכשים מלשעבד את נכסיהם הקיימים לטובת רכישת נכסים חדשים. האיסור יהיה רלוונטי בעיקר למשקיעים שלמעשה ממנפים נכסים קיימים בכדי לרכוש נכסי נדל"ן נוספים.

על רקע עליית המחירים והיעדר פתרונות מצד המדינה, ביחד עם העובדה כי תוכנית מחיר למשתכן הסתיימה ואין מכרזים נוספים שיוצאים במסגרת התוכנית, רוכשים רבים פונים לעזרת מועדוני הצרכנות.

מועדוני צרכנות כמו הוט, חבר, הייטקזון, אשמורת, קרנות השוטרים, ארגון המורים ועוד מאפשרות שיתוף פעולה עם יזמים וקבלנים ובאמצעות הכח הצרכני מצליחות לקבל הנחות ברכישה על הנייר של דירות חדשות באיזורי ביקוש.

שיתופי הפעולה בין החברות הקבלניות לבין מועדוני הצרכנות מתבצעות בשלבי הבנייה של הפרויקט, ולעתים אף לפני, ולחברי המועדונים מוצעות הדירות בהנחה שיכולה להגיע בדרך כלל עד 10% ממחיר השיווק בשוק החופשי. החברות הקבלניות חוסכות בכך עלויות שיווק, פרסום ותיווך היות והם נסמכות על ערוצי הפרסום והשיווק של מועדוני הצרכנות והמכירה המוקדמת של דירות רבות בפרויקטים מסייעות לחברות הקבלניות במו"מ מול הבנק בכל הנוגע לקבלת ליווי בנקאי לפרויקט.

לא מן הנמנע שבעתיד הקרוב, כאשר טיסה לחו"ל תהיה קלה ונוחה יותר, ניתן יהיה לחזות בשיתופי פעולה בין מועדוני צרכנות חזקים לבין חברות ישראליות שקונות ובונות נדל"ן בחו"ל.

 

השאר תגובה

אודות

המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד :
ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט – קומה 33).

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

Open chat
דילוג לתוכן