בג"צ מקפיא את עבודת וועדת הבדיקה של מח"ש / הארץ, גלובס, כלכליסט, וואלה

עו"ד אוהד שפק
עו"ד אוהד שפק

בעקבות עתירת משרדנו - בג"צ מחליט להקפיא את וועדת הבדיקה הממשלתית בנוגע לעבודת המחלקה לחקירות שוטרים

בשם עמותת משמר הדמוקרטיה הישראלית הגיש משרדנו עתירה לבג"צ ביום 13.02.2020 נגד שר המשפטים, אמיר אוחנה, וממשלת ישראל בדרישה לבטל את החלטת הממשלה להקים וועדת בדיקה ממשלתית לחקר התנהלות המחלקה לחקירות שוטרים. זאת, מאותם נימוקים שבעטיים קבע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי קיימת מניעה משפטית להקים את הוועדה, נוכח כללי הריסון והאיפוק החלים על פעולת ממשלת מעבר, הרשאית לקבל רק החלטות חיוניות ודחופות.

 

בעתירת משמר הדמוקרטיה צוין עוד כי חוות דעתו של היועץ המשפטי מחייבת את הממשלה, והחלטתה לפעול בניגוד לעמדת היועץ מהווה פעולה שאינה כדין. במסגרת העתירה התבקש גם צו-ביניים שיורה להקפיא את עבודת ועדת הבדיקה, שכבר החלה בעבודתה השבוע.

 

ביום 24.02.2020 החליט בג"צ להיענות לעתירה ולהקפיא את וועדת הבדיקה, בתגובה מסרה עמותת משמר הדמוקרטיה כי מדובר באחד המקרים הנדירים שבהם הממשלה פורקת כל עול משפטי ופועלת בניגוד לדין.

 

לכתבה בעיתון הארץ אודות החלטת בג"צ – לחצו כאן.

לכתבה באתר וואלה – לחצו כאן.

לכתבה בעיתון גלובס – לחצו כאן.

לנוסח העתירה שהוגשה לבג"צ – לחצו כאן.

השאר תגובה

אודות

המשרד מתמחה בנדל”ן ובמיסוי מקרקעין, בנושאי ירושה צוואות ועיזבונות, וכן ובליטיגציה בבתי המשפט. המשרד משלב מומחיות בתחומי משפט מגוונים תוך הבנה והיכרות מעמיקה עם הרגולציה בישראל ועם הסביבה העסקית.

כתובות המשרד :
ירושלים רחוב קרן היסוד 34. 
רמת גן: מנחם בגין 7 (בית גיבור ספורט – קומה 33).

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן